top of page

Proč by micelární voda mohla sabotovat vaši krásnou pleť

Micelární voda se stala v poslední době populárním produktem pro odlíčení a čištění pleti. Mnoho lidí ji používá a chválí si ji pro svou schopnost rychle a efektivně odstranit make-up a nečistoty z obličeje. Nicméně, stále více odborníků na péči o pleť varuje před používáním micelární vody na odlíčení. V tomto článku se podíváme na několik důvodů, proč byste se měli vyhnout této praktice a raději zvolit jiný způsob odlíčení.


1. Neodstraňuje make-up důkladně


I když micelární voda může na první pohled vypadat jako vynikající produkt pro odlíčení, realita je často jiná. Micely, což jsou malé čisticí molekuly, v micelární vodě mohou mít problém odstranit voděodolný make-up, dlouhotrvající rtěnky nebo oční linky. To může vést k tomu, že budete muset třít a tahat po pleti, což může způsobit podráždění a poškození pleti.


2. Obsahuje chemické látky


Většina komerčně dostupných micelárních vod obsahuje chemické látky, které mohou být pro pleť škodlivé. To zahrnuje konzervační látky, parfém a barviva. Tyto látky mohou způsobit alergie, podráždění a další problémy s pletí, zejména u lidí s citlivou pletí.


3. Mohou vysušovat pleť


Micelární voda obsahuje čisticí složky, které mohou odstraňovat nejen make-up, ale také přirozené oleje a vlhkost z pleti. To může způsobit vysušení pleti a zhoršení problémů, jako je suchost a šupinatost. Pokud máte suchou nebo citlivou pleť, micelární voda by mohla být pro vaši pleť příliš agresivní.


4. Potřebujete další kroky v péči o pleť


Micelární voda by neměla být používána jako samostatný krok v péči o pleť. Po odlíčení micelární vodou je důležité pleť důkladně vyčistit a hydratovat. To znamená použití čistícího gelu nebo mléka a následně aplikaci pleťového krému. Používání pouze micelární vody může vést k nedostatečné péči o pleť a problémům v budoucnu.


5. Existují lepší alternativy


Existuje mnoho jiných produktů pro odlíčení, které mohou být pro pleť šetrnější a účinnější než micelární voda. Olejové čisticí balzámy, micelární oleje nebo čisticí mléka jsou skvělou volbou, protože pomáhají rozpustit make-up a nečistoty, aniž by vysušovaly pleť. Důležité je najít produkt, který vyhovuje vašemu typu pleti.


Celkově řečeno, i když se micelární voda může zdát jako rychlý a snadný způsob odlíčení, může potenciálně škodit vaší pleti. Měli byste zvážit použití jiných produktů, které jsou šetrnější a lépe vyhovují vašim individuálním potřebám péče o pleť. Nezapomeňte také na důkladnou čistící a hydratační rutinu po odlíčení, aby vaše pleť zůstala zdravá a krásná. Pokud již použijete micerální vodu, třeba jako rychlou pomoc na výletě, nebo krátké dovolené v přírodě, nezapomeňte ji VŽDY, a to slovo VŽDY zdůrazňuji, umýt vodou....i pokud na lahvičce od výrobce je uvedeno, že se nemusí smývat vodou. Věřte mi, zabráníte tím budoucím problémům s vaší pletí.....
Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Opmerkingen

Beoordeeld met 0 uit 5 sterren.
Nog geen beoordelingen

Voeg een beoordeling toe
bottom of page