top of page

Změna kariéry: Jak jsem se dostala od vyhoření k novému začátku

Mnoho lidí se v průběhu své kariéry snaží stoupat na kariérním žebříčku, ale co když se rozhodnete jít opačným směrem? Je to vůbec možné?


Často se v zaměstnání setkáváme s tlakem na plnění stále náročnějších cílů, a přestože se snažíme, výsledky často neodpovídají našemu úsilí. To vše může vést k vyhoření, kdy pracujeme dlouhé hodiny a naše osobní životní kvalita trpí.


Tak tomu bylo i v mém případě. Po letech v kariéře, kde jsem byla zapálená pro svou práci, jsem najednou přišla o smysl a začala se ptát, zda chci pokračovat v tomto způsobu života. Po nemoci, která mě postihla, jsem se rozhodla, že je čas na změnu. Když jsem nastoupila zpět do práce, bylo mi jasné, že tohle už není to, co chci dělat.


A tak jsem udělala odvážný krok. Dala jsem výpověď a rozhodla se dát si "time out." Půl roku, kdy jsem mohla jen tak být a užívat si života. To byl ten nejlepší krok, který jsem mohla udělat. Během prázdnin jsem si užila výlety a dovolené, aniž bych musela žádat o dovolenou. Absolutní volnost!


A pak přišla inspirace. Vždy mě fascinovala kosmetika a péče o pleť. Sledovala jsem různé kosmetické trendy na sociálních sítích a rozhodla jsem se, že se v tomto oboru chci uplatnit.


Začala jsem se vzdělávat, absolvovat kosmetické kurzy a získávat certifikace.


A co teď? Teď plánuji zahájit vlastní podnikání v oblasti kosmetiky. Koupila jsem veškeré potřebné vybavení, od lehátka po kosmetické produkty. A tady byl ten zlomový moment - kvalitní kosmetika, kterou budu používat, bude dostupná i pro mé zákaznice. Vytvořila jsem jednoduchý e-shop, kde si budou moci zakoupit kosmetiku, kterou budu používat, a to ještě se slevou.


Pro mě je základním prvkem kolagenová kosmetika, kterou doporučuji všem, kteří chtějí udržet mladistvý vzhled pleti. Kvalitní domácí péče by neměla být složitá. Mým cílem je pomoci lidem cítit se lépe ve své pleti a nabídnout jim kvalitní produkty za dostupnou cenu.


Změnit směr v kariéře může být náročné a děsivé, ale v mém případě to bylo to nejlepší rozhodnutí, jaké jsem mohla udělat. Teď jsem na cestě k novému začátku, dělám to, co mě baví, a jsem šťastnější než kdy jindy. Už nejde o to stoupat na kariérním žebříčku, ale o to, co mě naplňuje a dává smysl mým dnům.


55 zobrazení0 komentářů

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page