top of page

Kosmetická radiofrekvence: Revoluční technika pro krásnou pokožku

Kosmetická radiofrekvence (RF) je moderní neinvazivní technologie využívaná k omlazení a zpevnění pokožky, redukci vrásek, odstranění celulitidy a tvarování těla. Tato metoda získává stále větší popularitu díky své účinnosti a minimální rekonvalescenci. V tomto článku se podrobně podíváme na specifika kosmetické radiofrekvence, její principy, různé aplikace a výhody.


Princip fungování kosmetické radiofrekvence

Kosmetická radiofrekvence funguje na základě aplikace elektromagnetických vln do hlubších vrstev pokožky. Tyto vlny způsobují kontrolované zahřívání tkáně, které stimuluje:

 1. Produkci kolagenu a elastinu: Zahřátí pokožky aktivuje fibroblasty, což vede ke zvýšené produkci kolagenu a elastinu. Tyto proteiny jsou klíčové pro udržení pevné a elastické pokožky.

 2. Zlepšení krevního oběhu: Zvýšená teplota podporuje lepší krevní oběh, což napomáhá regeneraci tkání a zlepšuje celkový vzhled pokožky.

 3. Redukci tukových buněk: Zahřívání může také způsobit lipolýzu, což je proces rozkladu tukových buněk. To je obzvláště užitečné při tvarování těla a redukci celulitidy.


Aplikace kosmetické radiofrekvence

Kosmetická radiofrekvence má široké spektrum aplikací, mezi které patří:

 1. Omlazení obličeje: RF terapie se používá k zpevnění a vyhlazení pokožky obličeje, redukci vrásek a jemných linek, zlepšení kontur obličeje a zpevnění oblasti čelisti.

 2. Zpevnění těla: RF terapie může být aplikována na různé části těla, jako jsou břicho, stehna, hýždě a paže, k zpevnění pokožky a zlepšení její textury.

 3. Redukce celulitidy: Radiofrekvence pomáhá rozkládat tukové buňky a zlepšuje mikrocirkulaci, což vede k redukci celulitidy a hladší pokožce.

 4. Zmenšení dvojité brady: Specifické RF přístroje mohou být použity k redukci tukových zásob pod bradou, čímž se zlepšuje profil obličeje.


Výhody kosmetické radiofrekvence

Kosmetická radiofrekvence nabízí několik výhod, které z ní činí oblíbenou volbu pro mnoho lidí:

 • Neinvazivnost: Není potřeba žádných chirurgických zákroků, což znamená minimální riziko komplikací a rychlou rekonvalescenci.

 • Bezbolestnost: Procedura je obvykle bezbolestná nebo spojená pouze s mírným pocitem tepla.

 • Krátká doba ošetření: Většina sezení trvá mezi 30-60 minutami, což je ideální pro ty, kteří hledají rychlá a efektivní řešení.

 • Viditelné výsledky: Výsledky mohou být viditelné již po prvním ošetření, přičemž maximální efekt se obvykle dosahuje po několika sezeních (4-6)

 • Bezpečnost: Radiofrekvenční technologie je obecně považována za bezpečnou, s minimálními vedlejšími účinky.


Typy kosmetických radiofrekvenčních zařízení

Existuje několik typů RF zařízení používaných v kosmetické praxi:

 1. Monopolární RF: Používá jednu elektrodu k vysílání RF energie hluboko do tkáně. Je účinná pro hluboké zahřívání a tvarování těla.

 2. Bipolární RF: Používá dvě elektrody a je vhodná pro povrchovější zahřívání. Často se používá na obličej a jemnější oblasti (tuto naleznete v mém salonu)

 3. Multipolární RF: Kombinuje více elektrod pro rovnoměrné zahřívání tkáně. Poskytuje konzistentní výsledky a je vhodná pro různé aplikace.


Závěr

Kosmetická radiofrekvence představuje efektivní a bezpečnou metodu pro zlepšení vzhledu pokožky a tvarování těla. Její schopnost stimulovat kolagen, zlepšovat krevní oběh a redukovat tukové buňky z ní činí ideální volbu pro ty, kteří hledají neinvazivní řešení svých estetických problémů. Pokud zvažujete RF ošetření, je vždy nejlepší konzultovat s kvalifikovaným odborníkem, aby bylo zajištěno, že tato metoda je pro vás vhodná a aby byl navržen optimální léčebný plán.


Objednat se na radiofrekvenci do našeho salonu v Havlíčkově Brodě můžete zde: https://jana-dvorakova3.reservio.com

10 zobrazení0 komentářů

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page