top of page

Objevte harmonii těla a duše s maderoterapií: Výhody a techniky maderoterapieMaderoterapie je starodávná metoda, která spojuje léčivou sílu dřeva s uměním masáže. Tato technika, která má své kořeny v tradiční čínské medicíně a španělské terapii, získává stále větší popularitu po celém světě. V tomto článku se podíváme na to, co přesně maderoterapie je, jaké jsou její výhody a jaké techniky se používají.


Co je Maderoterapie: Maderoterapie je terapeutická technika, která využívá různé druhy dřeva, jako je cedr, bambus nebo růžové dřevo, k provádění masáží a ošetření těla. Tato metoda se zaměřuje na stimulaci cirkulace, lymfatického systému a metabolismu pomocí speciálně tvarovaných dřevěných nástrojů.


Výhody Maderoterapie:

  1. Zlepšení cirkulace: Maderoterapie pomáhá stimulovat krevní oběh, což může vést k lepšímu přísunu kyslíku a živin do tkání a odplavení toxických látek z těla.

  2. Redukce celulitidy: Tato terapie může být účinná při redukci celulitidy a zlepšení vzhledu kůže díky intenzivní masáži a lymfatické drenaži.

  3. Relaxace svalů: Maderoterapie může uvolnit napětí a bolest ve svalích pomocí speciálních technik masáže dřevěnými válečky a destičkami.

  4. Formování těla: Pravidelná maderoterapie může pomoci formovat a tvarovat tělo tím, že podporuje redukci objemu a zlepšuje kontury.

Techniky Maderoterapie:

  1. Masáž válečky: Masáž dřevěnými válečky se provádí pohybem nahoru a dolů po problematických oblastech těla, jako jsou stehna nebo břicho, aby se stimulovala cirkulace a rozpustily se tukové buňky.

  2. Lymfatická drenáž: Tato technika se zaměřuje na odplavení přebytečné tekutiny a toxických látek z těla pomocí jemných pohybů s dřevěnými nástroji podél lymfatických drah.

  3. Tlaková masáž: Tlaková masáž se provádí pomocí dřevěných destiček, které se používají k aplikaci tlaku na určité body na těle, což může pomoci uvolnit napětí a bolest.

Závěr:

Maderoterapie je účinná a relaxační terapeutická metoda, která může přinést mnoho výhod pro tělo i mysl. Bezpečná a přírodní povaha této techniky ji činí oblíbenou volbou pro ty, kteří hledají komplexní přístup k péči o své tělo. Pokud jste nikdy nezkusili maderoterapii, možná je čas dát jí šanci a objevit, jak může tato starodávná metoda přinést harmonii do vašeho života.


Objednávkový systém ZDE


144 zobrazení2 komentáře

2 Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Denisa K.
Denisa K.
Jun 08
Rated 5 out of 5 stars.

Dobrý den, je pravda, že maderoterapie pomáhá na celulitidu? Je cukrovka 1. typu překážkou?

Like
Replying to

Dobrý den, ano, maderoterapie pomáhá řešit i celulitidu. Lidé s diabetem by měli být opatrní, zvláště pokud mají problémy s hojením ran nebo neuropatií.

Like
bottom of page